בעזרת כלים קלים, ניהול כלכלי הופך לניהול קלכלי

פסח ויציאה מעבדות הקורונה – טיפים לחזרה לשגרה

 • בית
 • פסח ויציאה מעבדות הקורונה – טיפים לחזרה לשגרה

נראה שהמשק חוזר לתפקוד, הקורונה תחת שליטה וזה אומר שניתן לצפות שההוצאות שירדו בתקופת הקורונה יחזרו למלוא תפארתם בחג הפסח. החנויות ומרכזי הקניות נפתחו, תחושת השחרור והחזרה לשגרה גורמת לאפקט פסיכולוגי שעכשיו צריך גם להתפנק, לקנות כל מיני מוצרים שמזמן לא קנינו כמו בגדים, ריהוט לבית, חופשה משפחתית, יציאה למסעדות ועוד.

משפחות רבות דיווחו שבתקופת הקורונה הם נהנו מירידה בהוצאות שחשבו שהן must וגילו שאלו בעצם הוצאות שהם nice to have. עכשיו עם החזרה לשגרה אנו נמצאים בנקודת זמן מיוחדת שבה ניתן לבחור אילו הוצאות שאנו רוצים להחזיר לחיינו ואילו הוצאות נרצה לנקות מחיינו, האם נרצה לנתב את הכסף שלנו למקומות אחרים שיותר מתאימים לערכים שלנו ולהגשמת החלומות שלנו.

לכן לקראת חג הפסח ריכזנו עבורכם כמה נקודות שיעזרו לכם לעשות סדר:

 1. עברו על ההוצאות שלכם ועשו סדר – אילו הוצאות אתם רוצים לשמור ואילו לזרוק, חשבו על הערכים שחשובים לכם והאם אתם רוכשים מוצרים שתואמים אותם.
 2. קניות מזון לפסח – תקנו רק מה שאתם צריכים לחג, אל תתפתו לקנות מוצרים שנמצאים במבצע כי למען האמת כל הזמן יש מבצעים וחבל להחזיק מלאי בבית.
 3. אל תקנו מזון בתשלומים – כל שבוע אנו רוכשים מזון, קניית אוכל בתשלומים אינה פעולה הגיונית שכן כל שבוע אנו קונים אוכל ולכן שלמו על הרכישה בתשלום אחד.
 4. חופשה משפחתית – אם אתם נוסעים בכל שנה לחופשה משפחתית בפסח תבררו על מחירים ואולי אפילו תזמינו כבר עכשיו את החופשה שלכם לשנה הבאה, זה יכול לחסוך לכם המון כסף.
 5. טיולים – חופשה משפחתית לא חייבת להיות יקרה ולא חייבת להיות בחו”ל, ארץ ישראל כל כך יפה ובתקופה של פסח היא במלא תפארת הפריחה. צאו לטייל, הכירו את הארץ, חזקו את הגוף ואת הנפש.
 6. מתנות לחג ואפיקומן – הקדימו ורכשו מתנות לפני החג, כך תוכלו להזמין און ליין מוצרים שאתם צריכים בעלות מופחתת. כאשר אתם קונים ברגע האחרון לא תמיד ניתן למצוא את הפריט הנכון ובמחיר המיטבי עבורכם, היערכו מראש.
 7. Less is more – פעמים רבות אנחנו צורכים מוצרים רבים שאין לנו שימוש בהם והמוצרים האלו שוכבים בבית או בארון ללא שימוש. חג הפסח זו הזדמנות מושלמת לנקות מהסביבה שלנו את כל המוצרים שלא עושים לנו טוב ולהשאיר מול עינינו את הדברים שמכניסים לנו אור לחיים.
 8. תרומה – את כל הפריטים שאתם לא צריכים, אם הם במצב טוב, תתרמו. יש אנשים שישמחו מאוד לקבל את מה שאתם כבר לא צריכים וככה תעשו טוב גם לאיכות הסביבה.
 9. צאו מעבדות לחירות – בדקו עם עצמכם האם אתם במקום שעושה לכם טוב מבחינת סביבת מגורים, תעסוקה, זוגיות. אם לא, עשו שינוי ואל פחדו, הרצונות ותחושות הבטן שלכם מצביעים על הכיוון הנכון עבורכם.
 10. העריכו את כל הטוב שיש לכם בחיים – הקורונה יצרה הזדמנות מיוחדת בחיים לעצור ולהסתכל כל הטוב שיש לנו בחיים – בריאות, יציאה מהבית, מפגשים חברתיים, חיבוק, פרנסה, בילוי במסעדות – תיהנו מהמשפחה שלכם, תיהנו מהבריאות שלכם ושיהיה חג שמח.

המסמך מעניין? שתפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן עינת מקלכלי,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן