בעזרת כלים קלים, ניהול כלכלי הופך לניהול קלכלי

כיצד ליצור הזדמנויות כלכליות גם בתקופת משבר

  • בית
  • כיצד ליצור הזדמנויות כלכליות גם בתקופת משבר

החלק הכי חשוב בתזרים המזומנים של המשפחה הוא ההכנסה, ללא הכנסה אין הוצאות ואין איך לבנות תזרים מאוזן ומותאם. בתקופת משבר או תקופת אי ודאות אנו עלולים לחוות שינויים בהכנסה והשינויים האלו יכולים להיות חיוביים או שליליים.

המשבר הכלכלי שאנו חווים מאפשר לנו להסתכל על ההכנסה שלנו בזווית ראיה חדשה. אנשים רבים שהיו בטוחים שההכנסה שלהם בטוחה ויציבה ולא ציפו למצוא את עצמם בתוך משבר כלכלי, פתאום נחשפו לכך שהיציבות אשר חשבו שקיימת היא כמסך עשן וההכנסה שלהם לא מובנת מאליה. אז מה ניתן ללמוד מתקופה זו על ההכנסה?

  1. הזרמת אנרגיה כלכלית חיובית – קודם כל אנחנו צריכים להיות בהודיה על מה שיש לנו, להסתכל באור חיובי על ההכנסה הקיימת, להעריך את הכסף שנכנס וגם את הכסף שיוצא ולהגיד תודה. הרי כסף הוא אנרגיה, הוא מאפשר לנו להגשים חלומות, לממש מטרות ולהתקיים ולכן חשוב להכניס זרימת אנרגיה חיובית להכנסה שלנו.
  2. לקיחת אחריות – לקיחת אחריות על המצב הכלכלי אומר שצריך להיות בניהול ולא בהתנהלות, לא להיות פאסיביים אלא להיות אקטיביים. כפי שראינו המשבר הכלכלי לא דילג על אף סקטור וכולם חשופים לשינויים בהכנסה, בין אם זו ירידה בהכנסה, עלייה בהכנסה, חל”ת או פיטורים. במידה וההכנסה נפגעה הכרחי לקחת אחריות מיידית על המצב ולייצר הכנסה בכל דרך, ויש הרבה דרכים לייצר הכנסה. אם ההכנסה לא נפגעה גם חשוב להיות אקטיביים לגבי הצטברות הכסף שנוצר בזמן הקורונה ולנהל אותו נכון כך שיספק הגנה אם חלילה המצב ישתנה בעתיד.
  3. גמישות כלכלית – אדם שיש לו כיום מקור הכנסה אחד נמצא בנקודת סיכון, במידה ומקור ההכנסה הזה יפגע הוא עלול למצוא את עצמו ללא הכנסה כלל ואם לא חסך כסף בצד הסיכון עוד יותר גבוה. בעיקר בתקופה זו רצוי לחשוב עוד היום על אפיקי הכנסה נוספים, למשל להשקיע באפיק שיניב הכנסה פאסיבית או אם יש לכם השקעות שלא מניבות הכנסה אולי כדאי לחשוב על שינוי באפיק ההשקעה. דוגמא נוספת היא אדם שהוא רק שכיר או רק עצמאי, רצוי שיפתח עוד מוצר או עוד אפיק שיכול לייצר לו הכנסה וכך לגדר את הסיכון.

איך ניתן לייצר הכנסה נוספת? להלן כמה רעיונות לאפיקי הכנסה נוספים שאפשר לפתח בקלות:

  • פיתוח של תחביב והפיכתו למוצר מניב – כמו למשל צילום אירועים או נופים, לימוד תפירה או ציור, עיצוב אלבומים, גרפיקה
  • מכירת מוצר שאתם מייצרים – אומנות (ציור, פיסול, צילום תמונות), אפייה או בישול, סבונים או מוצרי קוסמטיקה
  • פיתוח של כישורים מיוחדים שרכשתם לקורס מניב – גרפיקה, תכנות, עיצוב, כתיבה, רשתות חברתיות, קבלה לעבודה ועוד
  • שיעורים פרטיים בנושאים שונים – מתמטיקה, אנגלית, הכנה לכיתה א
  • חוג לילדים או מבוגרים בנושאים שונים – אומנות לחימה, אומנות, תכנות ועוד

אם יש לכם רעיונות נוספים אשמח לשמוע ולשתף

המסר העיקרי הוא שחשוב לפעול עוד היום, להיות במקום אקטיבי של לקיחת אחריות וגמישות כלכלית. גמישות כלכלית אפשרית מתוך מקום של תכנון וככל שתיקחו אחריות רבה יותר על המצב הכלכלי שלכם ותתכננו את הצעדים שלכם באופן מדויק תוכלו להיות במקום יציב יותר בכל אירוע של חוסר וודאות שתיקלעו אליו. מזמינה אתם לשיחת ייעוץ לבחינת המצב הכלכלי הנוכחי שלכם מתוך על הערכות עתידית – לינק ליצירת קשר

המסמך מעניין? שתפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן עינת מקלכלי,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן