בעזרת כלים קלים, ניהול כלכלי הופך לניהול קלכלי

טיפים להתנהלות כלכלית בתקופת הקורונה

  • בית
  • טיפים להתנהלות כלכלית בתקופת הקורונה

ימים אלו מלאים באי ודאות ודורשים התרגלות והסתגלות למציאות חדשה ולא מוכרת, על מנת לא להיכנס ללחץ ולשמור על רוגע ותחושת בהירות מצרפת מספר טיפים ונקודות למחשבה:

שיגרה וסדר יום – תבנו לשם שגרה יומית מסודרת וברורה לפי שעות – עבודה, ארוחות, ספורט, מנוחה. היו גמישים עם סדר היום והתאימו אותו למציאות המשתנה.

שילוב של ילדים ועבודה מהבית – היו סבלנים ורגועים, גם למבוגרים וגם לילדים זו מציאות חדשה ומאתגרת אשר דורשת הסתגלות. בנו תוכנית עבודה בה תוכלו לשלב עבודה בזמן שהילדים מעסיקים את עצמם, אבל הקפידו לפנות זמן להיות איתם, ללמוד איתם ובעיקר להיות איתם ולהכיר אותם במצבים שלא חוויתם איתם עד היום.

טפלו מיידית וביעילות בבעיות שצצות – אם אין לכם מקום לעבוד בו מהבית, מצאו בית קפה קרוב, חדר בבית של חברים או עשו הסבה לחדר למשרד זמני בחדר קיים. היו יצירתיים וגמישים ומצאו פתרונות.

ירידה בהכנסות – אם אתם חווים ירידה בהכנסות יש מספר אופציות להתמודדות:

  1. פתחו את החיסכון ליום גשום והשתמשו בו, בשביל זה יש חסכונות בלת”מ
  2. הגדילו את מסגרת האשראי בבנק אשר יכולה לשמש כרית ביטחון למצבים אלו, אך שימו לב לא לעבור את מסגרת האשראי שכן הריביות מאוד גבוהות.
  3. אופציה פחות מומלצת אך אפשרית היא לקיחת הלוואה אך חשוב לערוך השוואה בין הבנקים למציאת האופציה הטובה ביותר.
  4. אם יש לכם חיסכון חודשי בדקו אם יש לכם אפשרות להקפיא את ההפקדות למשך מספר חודשים ובכך להקטין את ההוצאות החודשיות.

חווים קושי בהחזר של הלוואות קיימות או משכנתא – מספר פעולות שניתן לנקוט:

  1. לבחון עם נותן ההלוואה אם ניתן לפרוס אותה לתקופה ארוכה יותר ובכך להקטין את ההחזר החודשי.
  2. קושי בתשלומי המשכנתא – ניתן להקפיא את התשלומים למשך 3 חודשים, אך שימו לב שהפעולה הזו עלולה להגדיל את ההחזר החודשי בעתיד ולהירשם בחיווי האשראי שלכם.

תנודתיות הבורסה – הבורסה עולה ויורדת כל כמה ימים, דבר הנובע החוסר הודאות בשווקים. מומלץ לא להיכנס לפניקה ולא לעשות פעולות פזיזות וכמובן להתייעץ עם איש מקצוע לגבי הפעולות שיש לנקוט.

אפשרויות לקבלת הלוואה

  1. הבנק יהיה רשאי להעניק הלוואה לכל מטרה במשכון הדירה, קרי להרחיב את המשכנתה קיימת של הלקוח שלא לצורך רכישת דירה בשיעור מימון של עד 70% כאשר טרם ההקלה המגבלה עמדה על 50%, וזאת בתנאי שהלווה יצהיר שההלוואה לא נועדה לצורך רכישת דירה להשקעה.
  2. עסקים קטנים ובינוניים – יש אפשרות לקבל הלוואה במסגרת הקרן לעסקים קטנים.

תמיכה – אם יש לכם עוד שאלות והתלבטויות מוזמנים להצטרף לשיחת וידאו און ליין בימי שני ב 21:00 – לינק לחדר – https://zoom.us/j/520590922

בנוסף מוזמנים תמיד להתקשר לקבל ייעוץ ואוזן קשבת – עינת תמיר – 0528967797

המסמך מעניין? שתפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן עינת מקלכלי,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן