בעזרת כלים קלים, ניהול כלכלי הופך לניהול קלכלי

בדיקת ההוצאות של חיים גילתה תופעה מדהימה

  • בית
  • בדיקת ההוצאות של חיים גילתה תופעה מדהימה

חיים ורונית פנו למשרד בכדי להבין למה הם עובדים כל כך קשה ולא מרגישים שהם מתקדמים כלכלית, למה אין ברשותם נכסים או חסכונות משמעותיים. לכל אחד מהם חשבון בנק נפרד ממנו הם משלמים את הוצאות הבית, בנוסף לחיים יש עסק שמתנהל מאותו החשבון. ההתנהלות הכלכלית של הבית מאוד מבולגנת ולא ברור לחיים ורונית על מה הם מוציאים כל כך הרבה כסף…

בתחילת הבדיקה צללנו ובחנו את ההוצאות וההכנסות של המשפחה, במהלך איסוף הנתונים והרישום חיים חש אי נוחות והחל להתחמק ממילוי המידע בטבלה. כששוחחנו ושאלתי איך הוא מתקדם המענה היה שאינו חש נוחות עם הנתונים וראה משהו שגרם לו לחוש חוסר נעימות ולתדהמתו גילה שיש לו בעיית הימורים.

מכיוון שכל פעם מילא טופס אחד בסכום יחסית נמוך הוא לא שם לב להצטברות הסכומים ששילם ורק לאחר שאסף את כל הנתונים ורשם אותם באופן מסודר הוא הבין את גודל הבעיה ואת גובה הסכומים שהוא שילם. בהסתכלות מעמיקה יותר ראינו שהמינוס שיש לו היום בחשבון זהה לסכום שבחר להוציא על ההימורים, התגלית הזו הייתה מרעישה עבור חיים ורונית.

תופעת ההימורים לא נמשכה זמן רב מידי ולכן הנזק אינו בלתי הפיך, כמובן שחיים בחר להפסיק למלא טפסי הימורים ובמקום לקוות שהמזל יביא אותו לאיזון כלכלי הוא בחר לקחת את האחריות ולהתחיל לנהל את כלכלת המשפחה שלו.

הסיפור של חיים ורונית מלמד כמה חשוב לנהל מעקב אחר ההוצאות וההכנסות באופן קבוע ובנוסף ממחיש את החשיבות בהפרדת חשבון הבנק של הבית מחשבון הבנק של העסק ובכך ליצור בהירות בנתונים וניהול מיטבי.

רוצים לקבל טבלת אקסל מדהימה ולהתחיל עוד היום לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות – לחצו כאן

המסמך מעניין? שתפו!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
להתחלת השיחה
💬 איך אפשר לעזור?
היי 👋 כאן עינת מקלכלי,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן